تبلیغات
IR680630201903310391767001 آینده به شما نزدیک است - Web Marketing چیست؟
ترفندستان ● مرجع اخبار و اطلاعات کامپیوتری ، اینترنت ، موبایل و آنچه شما بخواهید
تاریخ : پنجشنبه 30 شهریور 1391
نویسنده : Mohsen Jamshidi Zarmehri
Web Marketing مجموعه ای از فعالیت های بسیار گوناگون است. ما در این مقاله به بررسی کلی اجزای مختلف Web Marketing می پردازیم. Web Marketing تنها یک چیز نیست بلکه مجموعه ای از فعالیت های بسیار متنوع و گوناگون را در بر می گیرد. Web Marketing مثل یک کیف گلف پر از چوب های مختلف است.
شما باید چگونگی استفاده از هر یک از این چوب ها را فرا بگیرید و سپس تصمیم بگیرید که باید از کدام چوب برای سوراخ های مختلفی که در طول بازی با آن ها برخورد می کنید بهره برداری نمائید.

چوب های موجود در کیف Web Marketing شما، از بهینه سازی موتورهای جست و جو و شبکه های اجتماعی تا blog marketing را در بر می گیرد. ما در این مقاله به بررسی جزئیات این موارد خواهیم پرداخت و نگاهی به تمام اجزای مختلف Web Marketing خواهیم کرد. این مقاله یک برداشت کلی و عمومی از تمام جنبه ها و اجزای مختلف Web Marketing در اختیار شما می گذارد.

Web Marketing حضور آن لاین شما است

در حالی که هرMarketer از تمام چوب های موجود در کیف marketing استفاده نمی کند، یک جزء مشترک تقریبا در تمام فعالیت های تجاری وجود دارد. من در مورد حضور آنلاین شما که در وب سایت تان تجلی پیدا می کند، حرف می زنم.
این نکته که هر فردی به یک سایت وب نیاز ندارد درست است و فرض من این است که این روزها به جای آن، مردم از یک وبلاگ یا صفحه فیس بوک استفاده می کنند. اما امکان این هست که شما یک سایت وب داشته باشید یا بخواهید یک سایت راه اندازی کنید تا به عنوان یک هاب برای تمام فعالیت های آنلاین تان، از جمله Marketing عمل کند. هر کار دیگری که انجام دهید؛ بلاگ، صفحات Facebook/MySpace، فیدهای توئیتر، ویدئوهای You Tube همه و همه بر اساس کاری که بر روی وب سایت تان انجام می دهید، بنا می شوند.
همه آن ها اجزای متمم و تابعی از حضور وب سایت شما به شمار می روند. بدین ترتیب، وب سایت شما مهم ترین کاری که به صورت آنلاین انجام می دهید، محسوب می شود.
این نکته برای بازاریاب ها نیز مصداق دارد: وب سایت شما، بر استیل و روش تمام فعالیت های بازار یابی تان حکمرانی می کند. همه چیز بر اساس وب سایت شما بنا و به آن ختم می شود.
وب سایت شما، چهره آنلاین کمپانی، سازمان، مارک تجاری یا محصول تان است و باید نشان دهنده چیزی که هستید، کاری که انجام می دهید و چگونگی انجام آن کار را به نمایش بگذارد زیرا مشتریان شما را از دریچه وب سایت نگاه می کنند و در اغلب موارد از همین طریق با شما ارتباط برقرار می نمایند.
یک وب سایت بد مشتریان را از مارک تجاری یا کمپانی شما دلزده و روی گردان می کند در حالی که یک وب سایت قابل توجه و خوب، مشتریان جدید و متعهدی به وجود می آورد. این چیزی است که نمی توانید از آن صرف نظر کنید.
در نتیجه ساخت یک وب سایت مؤثر و کارآمد یک عامل کلیدی است. هم محتوا و هم طراحی سایت باید در کسب محبوبیت یا پشتیبانی از مارک تجاری یا محصولات تجاری شما عمل کند. علاوه بر این، هم محتوا و هم طراحی باید با سایر فعالیت های بازاریابی شما سازگار باشد.
مشتریان شما وقتی از وب سایت تان بازدید می کنند باید به همان تجربه ای که هنگام مشاهده تبلیغات و آگهی های شما یا از خواندن یک نامه مستقیم کسب می کنند دست پیدا کنند. همه چیز باید در یک کنسرت هماهنگ کار کند، در حالی که باید از طبیعت ویژه هر رسانه نیز بهره برداری کنید. اگر قصد دارید کالای خود را بر روی وب سایت به فروش برسانید کل فرآیند تنها بر روی سایت وب باید از مارک تجاری و محصولات تان پشتیبانی کنید بلکه مجبورید فروش کالا را از طریق صفحات مخصوص سفارش، یک سبد خرید و سیستم checkout تسهیل کنید. اگر کسب و کار شما فروش کالا به شکل آنلاین است این تمهیدات می تواند سود بیشتری برای شما به ارمغان آورد.

Web Marketing، به معنای Search Engine Marketing است

وب سایت شما در عین حال به عنوان محملی برای جذب مشتریان جدیدی که جست و جو می کنند آنجا وظیفه می نماید. این بدان معنا است که وقتی مشتریان عنوان های مرتبط با فعالیت شما را جست و جو می کنند سایت شما باید در نتایج جست و جو به رتبه های بالاتری دست پیدا کند. برای اکثر سایت ها، بخش اعظم بازدید کنندگان جدید مستقیماً از گوگل و سایر موتورهای در نتایج جست و جو به سمت سایت هدایت می شوند بنابراین توانایی کسب رتبه بالاتر در نتایج جست و جو یک جزء حیاتی از کوشش های Web Marketing محسوب می شود.
برای دست یافتن به یک موقعیت بالاتر در صفحات نتایج موتورهای جست و جو، باید سایت تان را برای گوگل و سایر موتورهای جست و جو بهینه کنید. به این کار search engine optimization یا SEO گفته می شود و یک عامل عمده در طراحی وب سایت و ایجاد محتوا برای آن به شمار می رود.
این بدان معنا است که شما باید به شکلی سایت و محتوای آن را طراحی کنید که موتورهای جست و جو آن را جذاب تشخیص دهند. هر چه سایت شما بهتر بهینه سازی شده باشد، در نتایج موتورهای جست و جو رتبه بالاتری کسب خواهد کرد.
این نکته که وقتی کاربران گوگل یک عنوان مرتب با فعالیت تجاری شما را جست و جو می کنند چرا باید سایت شما را در نتایج جست و جو خود مشاهده کنند تا این حد مهم است؟ دلیل این موضوع ساده است: سایت شما هر چه رتبه بالاتری کسب کند بیش تر بر روی آن کلیک می شود. این بدان خاطر است که اغلب جست و جو کننده ها فقط به اولین سایت هایی که در نتایج جست و جو می بینند مراجعه می کنند.
در واقع اگر می خواهید بر روی سایت شما کلیک شود، سایت تان باید در اولین صفحه نتایج جست و جو ظاهر شود و خیلی بهتر خواهد بود اگر به بالای صفحه اول نزدیک تر باشد. Search engine marketing روش موثری است زیرا ترجمه عبارات پرس و جو به نیازها و اهداف مشتریان کار نسبتاً ساده ای است. مشتریان اساساً چیزی را که به دنبال آن هستند در جست و جوهای خود ذکر می کنند و چیزی را پنهان نمی کنند و جایی برای حدس و گمان باقی نمی گذارند.
نکته خوبی که در مورد Search engine marketing وجود دارد این است که تقریبا رایگان است؛ شما مجبور نیستید (و در واقع نمی توانید) برای کسب جایگاه در صفحه نتایج اغلب موتورهای جست و جو پولی پرداخت کنید. جایگاه شما در صفحه نتایج کاملا ارگانیک است؛ نتایجی که به دست می آورید نتیجه مستقیم ارتباط محتوای سایت با پرس و جوی انجام شده است. هر چقدر سایت شما با پرس و جو مطابقت بیش تر داشته باشد، رتبه آن در نتایج جست و جو بالاتر خواهد بود و بازدید کنندگان بیش تری به سایت شما هدایت می شوند.
کار به همین سادگی و به همین سختی است. به دلیل این که شما نمی توانید راه خود به بالای لیست نتایج جست و جو را خریداری کنید، مجبور هستید رتبه خود را با کار سخت، هوشمندانه و حرفه ای به دست آورید. این برای فعالیت های تجاری کوچک تر خبر خوبی است زیرا تمام پولی که یک کمپانی بزرگ خرج می کند در مقابل سایتی که SEO بهتری دارد رنگ می بازد.
البته، یک کمپانی بزرگ می تواند پول زیادی خرج سرویس های SEO کند اما یک رقیب کوچک تر می تواند با انجام SEO موثر تر به همان نتایج دست پیدا نماید. این یکی از نمونه هایی است که نشان می دهد بودجه بیش تر نمی تواند تضمین کننده نتایج بهتر باشد.
به دلیل این که اغلب کمپانی ها بازدید کننده های زیادی را از طریق موتورهای جست و جو عمده کسب می کنند و به دلیل این که این، یک فعالیت نسبتاً کم هزینه است، Search engine marketing یک بخش عمده و با اهمیت در اکثر طرح های Web marketing به شمار می رود. این بخش همچنین یک بخش در حال پیشرفت است زیرا شما برای حفظ رتبه بالاتر در موتور جست و جو دائما باید سایت خود را بهینه سازی کنید. این کار باعث می شود تا Search engine marketing کمی زمان بر شود اما نتایجی که به دست می آید ارزش صرف زمان را دارد.

Web Marketing ، تبلیغات آنلاین است

البته راه دیگری هم برای قرار گرفتن نام تان در صدر لیست موتورهای جست و جو وجود دارد که از طریق خرید فضایی بر روی صفحات نتایج همان موتور جست و جو انجام می گیرد.
به همین دلیل، اغلب بازاریاب ها چنین تبلیغاتی را به عنوان بخشی از Search engine marketing در نظر می گیرند. این یک جزء بسیار مهم در اغلب طرح های Web Marketing به شمار می رود.
برای تبلیغ بر روی Yahoo!,Google,Bing و سایر موتورهای جست و جو عمده، شما نوعا یک تبلیغ pay-per-cick(PPC)ایجاد می کنید. نام گذاری PPC بر این اساس صورت گرفته که وقتی آگهی توسط کاربر کلیک می شود شما پول پرداخت می کنید و برای جایگاهی که در موتور جست و جو دارید پولی پرداخت نمی کنید. نتایج این نوع تبلیغات برخلاف اغلب تبلیغاتی که در دنیا آفلاین صورت می گیرد صحیح تر است.
تبلیغات PCC با روشی که شما باید به کلید واژه هایی که مردم جست و جو می کند متکی باشید تفاوت دارد. اگر شما یک high bidder باشید، تبلیغات شما برای آن کلید واژه خاص دائما در صفحه نتایج جست و جو نمایش داده می شود و اگر از چنین موقعیتی برخوردار نباشید تبلیغات شما یا اصلا نمایش داده نمی شود و یا در رتبه های پایین تر به نمایش در می آید. این نوع keyword bidding، تبلیغات PPC را برای کسانی که به تبلیغات سنتی cost-per-thousand(CPM) عادت کرده اند، چالش برانگیز می کند.
شما نه تنها مجبورهستید متن آگهی را بنویسید (به متن زیاد احتیاج ندارید زیرا متن PCC نوعا بسیار کوتاه است) بلکه باید کلید واژه های مناسب و مدار bid بر روی هر یک را نیز مشخص کنید. کار دشواری به نظر می رسد اما این روشی است که بازی آگهی و تبلیغات بر روی وب انجام می شود.
به جای این کار، روش دیگری هم که از طریق آن بازی تبلیغات بر روی وب انجام می گیرد وجود دارد. تبلیغات سنتی تری هم هست که نوعا به شکل بنرهای گرافیکی که در بالا یا کناره های برخی از سایت های وب مشاهده می شود صورت می گیرد. پرداخت پول برای این تبلیغات عموما براساس یک CPM انجام می گیرد، اگر چه برخی از تبلیغات به شکل بنر به عنوان بخشی از یک برنامه PPC هم فروخته می شود. هر یک از این روش ها را تبلیغاتی زیادی شکی نیست که شما باید نوعی از تبلیغات آنلاین را به عنوان بخشی از Web Marketing خود در نظر بگیرید.

Web Marketing، Email Marketing است

من همیشه به تبلیغات، حتی تبلیغات PPC به چشم نوعی بازاریابی پسیو نگاه کرده ام. شما تبلیغات تان را در معرض دید مشتریان قرار می دهید که اکثر آن ها این تبلیغات را نادیده می گیرند. این کار روشی تهاجمی نیست و تاثیر نسبتا اندکی دارد .
از سوی دیگرemail marketing هم تهاجمی و هم نوعا مؤثرتر است. این، نوعی تبلیغات “یورشی” است؛ شما از طریق ای- میل مستقیما به جعبه دریافت مشتری یورش می برید. نادیده گرفتن یک ای- میل دشوارتر از نادیده گرفتن یک صفحه وب است.
به همین دلیل، email marketing کمپانی های بسیاری را جلب می کند خصوصا در عملیات فروش مستقیم. Email marketing در مقایسه با سایر بخش های marketing مزایای متعددی شامل موارد زیر دارد:
هزینه آن اندک است: ارسال 100000 ای-میل در مقایسه با صدها هزار دلاری که باید صرف فرستادن تعداد مشابهی نامه کاغذی شود تقریبا هیچ هزینه ای ندارد.
سریع است: در مقایسه با روزها یا هفته هایی که ممکن است رساندن یک پیشنهاد به دست مشتری با استفاده از رسانه های سنتی طول بکشد شما می توانید در عرض چند ثانیه یک ای-میل را به دست یک مشتری برسانید.
به سادگی قابل ردیابی است: همه کاری که باید انجام دهید ایجاد یک صفحه landing برای URL ای-میل و سپس ردیابی ترافیک ورودی به آن صفحه است.
از پیش فعال است: در مقایسه با Search engine marketing که صبر می کند تا یک کاربر شما را پیدا کند، شما پیام تان را به سمت محل استقرار کاربر “هل” می دهید.
هدف دار است: شما می توانید ای-میل را به مشتریان خاصی در بانک اطلاعاتی کمپانی ارسال کنید.
Email marketing واقعی را با عموزاده نفرین شده آن یعنی اسپم یا junk mail اشتباه نگیرید. Email marketing یک opt-in marketing است؛ یعنی گیرندگان باید به طور فعال با دریافت پیام های
email marketing شما موافقت کنند. اما از سوی دیگر اسپم هیچ نیازی به تائید اولیه گیرنده ندارد زیرا تقریبا تمام نمونه های آن، یک نوع تهاجم ناخواسته محسوب می شود. مردم اسپم را نادیده می گیرند، بسیاری از آ ن ها در واقع به دنبال پیام های ای- میل opt-in از طرف کمپانی ها و شرکت های مورد علاقه خود هستند.
بنابراین شما چگونه باید از email marketing بهره برداری کنید؟ این کار به خود کمپانی بستگی دارد. برخی از کمپانی ها ای-میل های منظمی که محصولات جدید با خبرهای مهم دیگری دارند ای – میل ارسال می کنند.
به عنوان مثال، خود من شخصا به دنبال ای-میل های هفتگی از Ticketmaster که برگزاری شوهای آینده یا ورود هنرمندانی که قرار است به شهری که در آن ساکن هستم بیایند را اعلا می کند هستم. سایر افرادی که می شناسم دوست دارند ای-میل های منظمی را از خطوط هواپیمایی یا هتل های زنجیره ای مورد علاقه شان که مطالبی در مورد طرح های مسافرتی و پیشنهادهای جالب توجه دارد دریافت کنند.
اگر شما ای-میل هایی حاوی اطلاعاتی که مستقیما به علائق مشتری شما ارتباط دارد ارسال کنید، پیشنهادهای عالی دریافت می کنید و یک بخش مهم از طرح Web Marketing را به درستی به اجرا می گذارید.
Web Marketing، Blog Marketingاست وب سایت فقط یک نوع حضور آنلاین است. بسیاری از کمپانی ها بلاگ های خودشان را میزبانی می کنند که از آن برای اطلاع رسانی در مورد محصولات جدید و سایر موارد بهره برداری می نمایند. شما می توانید از یک بلاگ برای ایجاد یک ارتباط مستقیم تر با اکثر مشتریان همیشگی و متعهد خود استفاده کنید. در این نمونه، شما از پست های بلاگ برای هدایت خوانندگان به پشت صحنه چگونگی کارکرد کمپانی تان و شناساندن کارمندان کمپانی به آنان استفاده می کنید. این یک روش عالی برای قرار دادن یک چهره انسانی بر تصویر یک هویت بی چهره است.
شما می توانید بلاگ را به عنوان بخشی از سایت عادی تان یا به عنوان یک حضور freestanding معرفی کنید. کلید این کار، روزآمد کردن دائم و منظم بلاگ است زیرا مشتریان باید دلیل مناسبی برای برگشتن به وبلاگ داشته باشند که اگر دائما همان پست های قدیمی را ببینند این کار را انجام نخواهند داد.
این به معنای صرف زمان برای حفظ وبلاگ و ارسال پست های جدید به آن است.
سایر بلاگ ها نیز کانال جدیدی برای کمپانی شما عرضه می کنند. بلاگ متعددی وجود دارد که مورد یک موضوع یا در یک منطقه خاص به شکل de facto عمل می کنند و خوانندگان این بلاگ ها وقتی قصد تصمیم گیری دارند به آن ها مراجعه می نمایند. اگر بتوانید موافقت این بلاگرها را هم جلب کنید، مشتریان جدیدی به مشتریان تان اضافه خواهد شد.
این کار به معنای اضافه کردن بلاگرهای کلیدی و تاثیر گذاری به مجموعه روابط عمومی تان است. شما باید به طور فعال پشتیبانی بلاگرهای تاثیر گذار را به مجموعه روابط عمومی تان است. شما باید به طور فعال پشتیبانی بلاگرهای تاثیر گذار را جلب کنید. در برخی از موارد، شما می توانید محصولی را به شکل رایگان در اختیارشان بگذارید تا در مورد آن بنویسند. چه آن ها واقعا در مورد محصول شما بنویسند و یا در وبلاگ شان فقط با نظر مثبت به آن اشاره کنند، دیگران به حصول شما جلب خواهند شد.

Web Marketing Social Media Marketing است

از یک منظر، biog marketing شکلی از social media marketingاست؛ بدین معنا که بلاگرها جوامع بلگی live خودشان را که شبیه جوامع موضوع محوری که بخشی از بسیاری از شبکه های اجتماعی هستند توسعه می دهند.
البته شبکه های اجتماعی، جدیدترین و عالی ترین چیزهای آنلاین هستند. (لااقل الان چنین وضعیتی دارند من مطمئنم به زودی چیزهای بهتر و بزرگ تری از راه خواهد رسید). یک شبکه اجتماعی سرویس یا وب سایتی است که به کاربران اجازه می دهد انواع گوناگون محتوا را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. کاربران، گروه “دوستان” یا “دنبال کنندگان” ی را که با آن ها ارتباط دارند ایجاد می کنند و این ارتباط نوعا به شکل پیام های کوتاه یا از طریق به روز کردن status صورت می گیرد.
امروزه فیس بوک سرآمد سایت های شبکه اجتماعی است؛ و یک کمپانی یا سازمان می تواند صفحه مخصوص به خودش را در فیس بوک ایجاد کند تا مشتریان متعهد به عنوان طرف داران (fans) به آن صفحه بپیوندند. شما سپس می توانید با پست status updates بر روی صفحه فیس بوک، مشتریان تان را با محصولات جدید و سایر فعالیت های کمپانی آشنا کنید. توئیتر نیز یک سایت بزرگ است اگرچه بیش تر یک سرویس میکروبلاگ است تا یک شبکه اجتماعی.
این بدان معنا است که شما مثل فیس بوک واقعا صفحه ای برای کمپانی ندارید؛ همه کاری که انجام می دهید، پست آپ دیت های کوتاه (140 کاراکتر) یا tweet که سپس توسط مشتریانی که دنبال شما را انتخاب می کنند دریافت می شود. شما از این توئیت ها برای update نگه داشتن مشتریان در مورد کارهایی که انجام می دهید و چیزهایی که ارائه می کنید بهره برداری می نمائید.
یک سایت بزرگ شبکه اجتماعی دیگر MySpace است، اگرچه الان اهمیت آن به اندازه قبل نیست مگر این که در حوزه سرگرمی فعالیت کنید. برای گروه های موسیقی ، کمدین ها، هنرپیشه ها و سایر افرادی که در زمینه سرگرمی کار می کنند MySpaceمکان مناسبی است (حتی گروه های موسیقی می توانند کارهای شان را مستقیما). بسته به نوع فعالیت شما MySpace ممکن است برای فعالیت web marketingتان سودمند باشد یا نباشد.
بازی های ویدئویی متعددی هم وجود دارد که دنیاهای مجازی آنلاین خودشان را ایجاد می کنند. بازی Second Life به خودشان اقتصاد مجازی مخصوص به خود را دارد. شما می توانید در Second Life فروشگاهی ست آپ کنید تا محصولات تان را تبلیغ نمائید یا حتی به فروش برسانید. ممکن است عجیب به نظر برسد اما این نوع واقعیت، چیزی بیش از یک نسخه گرافیکی از ارتقای گفتگو (یا چت)قدیمی است؛ این یک محمل حیاتی و ارزشمند برای بسیاری از فعالیت های تجاری به شمار می رود.
رسانه های اجتماعی دیگری هم وجود دارد که به کاربران اجازه می دهد چیزهای مورد علاقه شان را از طریق bookmark یا reference ها به طور آنلاین به اشتراک بگذارند. این سرویس های social bookmarking مثل Digg و Delicious روشی عالی برای ترغیب مشتریان به توسعه کلمات در وب است زیرا یک کاربر خشنود و راضی می تواند صدها bookmark را بر روی سایت یا بلاگ شما ایجاد کند.
هر چند کلید اصلی هر نوع شبکه اجتماعی، چه فیس بوک و توئیتر باشد چه Second Life، مشارکت است. این سایت ها واقعا چیزی بیش از جوامع بزرگ آنلاین نیستند و اگر می خواهید از آن ها استفاده کنید باید مشارکت فعالی در آن ها داشته باشید. شما نمی توانید یک صفحه استاتیک بر روی این سایت ها بگذارید و فکر کنید کار به پایان رسیده؛ شما مجبور هستید دائما updateها و سایر اطلاعات دیگر را به اعضای جامعه پست کنید. شما همچنین باید با بازدید از صفحه دیگران و پست مطلب، با سایرین تعامل کنید.
مردم شما را در این شبکه های اجتماعی دنبال می کنند؛ اما فقط وقتی که شما هم آن ها را دنبال کنید. این یک تعامل دوطرفه است، درست مثل زندگی در یک جامعه واقعی.

web marketingروابط عمومی آنلاین است

برخی از Marketingها social marking را نوعی از روابط عمومی می دانند. در اصل، استفاده از بلاگرهایی که به محصولات شما علاقه داشته باشند یک فعالیت روابط عمومی (PR:Public Relation) محسوب می شود. در واقع،بخش اعظمی از کارهایی که شما به شکل آنلاین انجام می دهید در مقوله روابط عمومی آنلاین جای می گیرد. عناصر آنلاین تاثیرگذار زیادی مثل سایت های وب، بلاگرها و غیره وجود دارد.
در واقع، بسیاری از افرادی که از رسانه های قدیمی استفاده می کنند در حال حاضر ترجیح می دهند به شکل آنلاین با دیگران ارتباط داشته باشند. به جای ارسال روزنامه و اخبار از طریق نامه سنتی، شما نسخه مجازی (که رسانه های مرتبط نیز به آن ضمیمه شده است) را از طریق ای-میل برای آن ها ارسال می کنید. این کار بسیار سریع تر و البته کم هزینه تر است. خیلی از کمپانی به این نتیجه رسیده اند که پشتیبانی انواع و اقسام رسانه های جدید کار ارائه مواد marking در نشست های خبری را سایت وب ساده تر از فراهم نمودن این مواد از طریق روش های سنتی است. بنا به این دلایل، شما واقعا باید به PR آنلاین به چشم یک فعالیت جدید در کیف Markingخود بنگرید.
و برخلاف PRسنتی، این چیزی است که شما می توانید روی آن حساب کنید؛ در حالی که ممکن است در یک مجله سنتی هرگز متوجه اشاره یا توجه یک خواننده نشوید؛ ردگیری بازدید کنندگان سایت و نکاتی که باعث بذل توجه آن ها شده بسیار ساده است.
افراد قدیمی PR عادت کرده اند ممکن است این رویکرد جدید را نپسندند، اما این روش نوین، PR را همانند سایرفعالیت های web marketing به شکل بخشی از برنامه شما تعریف می کند.

web marketing Multi Marketing است

البته اینترنت فقط متن نیست. اکثر ارتباطات متنی بر وب از طریق صدا و تصویر و با استفاده از ویدئو و صوت انجام می گیرد.
بازاریابی صوتی یا audio marketingبه صورت podcasting صورت می گیرد که broadcastهای صوتی کوتاهی هستند که می توانند از سایت شما با یک تامین کننده ثالث مثل Apple iTunes Store جریان پیدا کنند یا دانلود شوند. Podcast را مثل رادیوی کوچک شخصی تان تصور کنید که می توانید از آن برای پیشرفت کمپانی یا محصولات تان بهره برداری کنید.
بازاریابی ویدئویی یا video marketing نیز به شکل ویدئوهای دیجیتال انجام می گیرد. البته شما با You Tube که بزرگ ترین جامعه به اشتراک گذاری ویدئو است آشنا هستید. در حالی که You Tubeمحلی برای ارائه ویدئوی کاربران به هر شکل و در هر سازی به شمار می رود، در عین حال مکانی برای بازاریاب های حرفه ای هم هست که از طریق آن ویدئوهایی را برای ارتقای محصولات و مارک های تجاری خود به سایرین عرضه می کنند. بسیاری از کمپانی ها ویدئوهایی تولید می کنند که ارزش واقعی کمپانی یا محصولات را در معرض دید بیننده قرار می دهد و او را برای آگاهی از اطلاعات بیش تر و تکمیلی به کلیک کردن بر روی سایت های آنان ترغیب می نماید.
البته شما نیز می توانید ویدئو و پادکست را در سایت وب خود بگنجانید. بسیاری از کمپانی ها و سازمان ها به ایجاد ویدئوبلاگ هایی که درآن رئیس یا سایر نمایندگان و مسئولان کمپانی برای آگاه سازی بازدید کنندگان، معرفی محصولات یا پیشرفت های صنعت مرتبط با کارشان توضیحاتی را به آنان ارائه می کنند علاقه دارند خیلی از افراد به جای خواندن متن، دیدن را ترجیح می دهند و به همین دلیل، در نظر گرفتن ویدئو به عنوان بخشی از استراتژی web marketingبسیار مهم است.

web marketing Mobihe Marketing است

اغلب افراد از طریق کامپیوتر و یک مرورگر به اینترنت دسترسی پیدا می کنند. اما این تنها راه آنلاین شدن نیست؛ در واقع ممکن است در چند سال آینده حتی روش مسلط و رایج دسترسی به اینترنت هم نباشد.
این به خاطر دسترسی بیش تر و بیش تر کاربران به اینترنت از طریق گوشی های هوشمند است. من در موردApple iPhone , Google Nexus One و در مورد هر تلفنی که اتصال به اینترنت و مرورگر موبایل را عرضه می کند حرف می زنم. اتصال به وب از طریق تلفن سیار شکل کاملا جدیدی به کار ها می دهد؛ نه تنها شما نیاز به بازنگری مجدد در طراحی صفحات وب دارید (به منظور ارائه نسخه های که با نمایش گرهای موبایل خوب کار کند و ظاهر مناسبی در آن ها داشته باشید) بلکه باید چگونگی اتصال به این کاربران سیار را نیز در نظر بگیرید.
Mobile Marketingخصوصا برای فعالیت های تجاری محلی اهمیت زیادی دارد. افراد در حالی که بیرون از خانه یا محل کارشان هستند از تلفن های خود استفاده می کنند و شما باید درست در معرض دید این کاربران سیار قرار بگیرید و آنان را مستقیما به فروشگاه محلی تان هدایت کنید. این البته به معنای SEO موبایل برای ارتقای رتبه بندی در جست و جو های سیار است اما در عین حال به معنای خرید تبلیغات موبایل برای نمایش بر روی این ابزار نیز هست. کاری که شما بر روی اینترنت مبتنی بر کامپیوتر انجام می دهید اگر نیاز به تجدید نظر اساسی و ریشه ای نداشته باشد به احتمال بسیار زیاد به بازنگری جدید برای استفاده میلیون ها کاربر سیار نیاز دارد.
به عبارت دیگر، mobile marketing یک چوب گلف دیگر است که شما در کیف web marketing به آن نیاز دارید. آن کیف با افزایش موقعیت های آنلاین، بزرگ و بزرگ تر می شود و شما به توسعه مهارت های جدید نیاز دارید تا همگام با جدیدترین پیشرفت های web marketing حرکت کنید.

نتیجه گیری

web marketing مجموعه ای از فعالیت هایی است که محصولات یا کمپانی شما را به مشتریان بالقوه معرفی می کند.این فعالیت ها شامل ساخت وب سایت، search engine marketing و search engine optimization، تبلیغات pay-per-chick, email marketing,blog marketing, social engine optimization,online public relation و audio and video marketingمی شود.
web marketingهمچنین شامل mobile marketing به افرادی که از طریق iPhone یا سایر ابزار سیار به اینترنت دسترسی دارند می شود.
برای اجرای یک طرح بازاریابی باید چند مشتری وجو داشته باشد؟وقتی می خواهید تمام اجزای ممکن web marketingتان را کنار هم قرار دهید احتمالا از خودتان سوال می کنید چه کسی همه این چیزها را در اختیار دارد؟ آیا من باید خودم به تنهایی همه این کارها را انجام دهم؟
البته پاسخ این سوال نه، یا شاید بله باشد. این کار به سایز سازمان، پرسنل بازاریابی و بودجه شما بستگی دارد. در یک کمپانی یا سازمان کوچک، احتمالا تمام یا بخشی از این کارها توسط یک فرد واحد انجام می گیرد. بسیاری از این فعالیت ها فقط وقت کمی از کار روزانه شما را به خود اختصاص می دهد. سایر فعالیت ها مثل website SEO با تواتر کم تری انجام می شود و می تواند وقتی شما زمان کافی دارید به انجام برسد. البته اگر در یک سازمان بزرگ کار می کنید، باید این فعالیت ها را در بین چندین نفر تقسیم کنید. یک نفر را برای انجام تبلیغات، فرد دیگری را برای پست بلاگ و update فیس بوک، و فرد دیگری را برای انجام کارهای مربوط به ارسال ای-میل اختصاص دهید. به هر یک از این افراد اجازه دهید بر یک تخصص واحد متمرکز شوند تا بدین ترتیب همه را به انجام همه کار وادار نکنید .
فقط اطمینان پیدا کنید که یک نفر تمام این فعالیتها را هماهنگ کند.
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
online prescriptions cialis یکشنبه 2 تیر 1398 06:54 ب.ظ

Wow all kinds of excellent knowledge!
sublingual cialis online cialis lilly tadalafi cialis pills generic cialis soft gels venta de cialis canada prix de cialis cialis official site we recommend cialis info cialis tablets for sale achat cialis en europe
Buy cialis online یکشنبه 2 تیر 1398 04:09 ق.ظ

Good info, Thanks!
overnight cialis tadalafil viagra vs cialis vs levitra prezzo cialis a buon mercato cialis 5 mg para diabeticos cialis arginine interactio cialis billig cialis herbs buy cialis online cheapest low cost cialis 20mg cialis 5 mg effetti collateral
buy cialis without doctor prescription شنبه 1 تیر 1398 11:10 ق.ظ

Nicely put. Many thanks!
venta de cialis canada generic cialis with dapoxetine cialis super kamagra cialis 5mg billiger canadian cialis cialis generico postepay trusted tabled cialis softabs cialis patent expiration what is cialis cialis tadalafil
http://tranrecar.strikingly.com/ پنجشنبه 30 خرداد 1398 07:16 ق.ظ

Terrific postings. Cheers.
free generic cialis only now cialis for sale in us cialis prices in england buy cialis online legal we like it cialis soft gel viagra vs cialis cialis bula weblink price cialis cialis en 24 hora buying brand cialis online
generic cialis lowest price سه شنبه 28 خرداد 1398 01:25 ق.ظ

Regards. I appreciate it.
canadian drugs generic cialis generic cialis with dapoxetine generic cialis 20mg tablets buy cialis cheap 10 mg we choice cialis pfizer india cialis kaufen bankberweisung tadalafil tablets cheap cialis when can i take another cialis legalidad de comprar cialis
http://acexlo.strikingly.com/ شنبه 25 خرداد 1398 04:54 ب.ظ

Reliable information. Thanks a lot!
order a sample of cialis cialis generic tadalafil buy generic cialis soft gels buy cialis uk no prescription prezzo di cialis in bulgaria cialis 100mg suppliers tesco price cialis cialis authentique suisse cialis prices in england cialis authentique suisse
http://cialisvie.com/ یکشنبه 19 خرداد 1398 09:05 ق.ظ

Regards. Numerous stuff.

cialis canada on line acheter cialis meilleur pri low cost cialis 20mg cialis kaufen wo generic cialis 20mg tablets viagra cialis levitra cialis 20mg preis cf viagra vs cialis venta cialis en espaa try it no rx cialis
http://canadianpharmacyes.com/ پنجشنبه 22 فروردین 1398 04:54 ق.ظ

Thank you. Quite a lot of forum posts!

canadianpharmacyusa24h is it legal aarp recommended canadian online pharmacies aarp recommended canadian online pharmacies online pharmacies in usa canadian online pharmacies legal is trust pharmacy in canada legitimate canadianpharmacy safe canadian online pharmacies canadian pharmacy uk delivery canada drug
buy cialis pills online جمعه 16 آذر 1397 05:58 ق.ظ

Seriously all kinds of great info.
cialis 5 mg viagra vs cialis vs levitra we recommend cialis info cialis prezzo in linea basso where to buy cialis in ontario tadalafil 20mg buying cialis on internet price cialis wal mart pharmacy deutschland cialis online price cialis best
Buy generic cialis پنجشنبه 15 آذر 1397 10:48 ق.ظ

You suggested that superbly!
cialis dosage amounts safe site to buy cialis online cialis 5 mg para diabeticos american pharmacy cialis miglior cialis generico acquisto online cialis cialis pills price each cialis 50 mg soft tab achat cialis en europe comprar cialis 10 espa241a
buy cialis no rx چهارشنبه 14 آذر 1397 02:34 ب.ظ

You actually reported that perfectly.
best generic drugs cialis cialis coupons cialis kaufen bankberweisung cialis mit grapefruitsaft enter site natural cialis cialis online generic cialis pro cialis vs viagra buy online cialis 5mg sialis
buy cialis us pharmacy چهارشنبه 14 آذر 1397 03:01 ق.ظ

Awesome postings. Appreciate it.
cialis cipla best buy cialis price thailand venta de cialis canada where to buy cialis in ontario cialis canadian drugs safe site to buy cialis online cialis e hiv cialis patent expiration tadalafil 20mg where do you buy cialis
Cialis canada دوشنبه 12 آذر 1397 04:26 ب.ظ

Thanks! Helpful information!
recommended site cialis kanada cialis 5 mg scheda tecnica generic cialis 20mg tablets cialis side effects dangers we use it cialis online store generic cialis cialis canada we like it safe cheap cialis canadian cialis low dose cialis blood pressure
Buy generic cialis شنبه 10 آذر 1397 04:27 ب.ظ

With thanks. An abundance of postings!

cialis 20 mg cut in half does cialis cause gout cialis rckenschmerzen recommended site cialis kanada cialis pills in singapore brand cialis generic cialis dosage recommendations cialis daily new zealand estudios de cialis genricos comprar cialis navarr
Cialis 20 mg پنجشنبه 8 آذر 1397 05:14 ق.ظ

You mentioned that superbly!
il cialis quanto costa cialis tablets australia cialis prices in england cialis generico cialis australian price cialis para que sirve cialis official site how to purchase cialis on line generic cialis pill online cialis price in bangalore
Cialis generic چهارشنبه 7 آذر 1397 04:38 ب.ظ

Great information, With thanks.
cialis dosage cialis australia org only best offers cialis use cialis mit grapefruitsaft cialis great britain sublingual cialis online sialis generic cialis in vietnam cialis sicuro in linea tarif cialis france
buy generic levitra جمعه 20 مهر 1397 04:39 ق.ظ

Good postings. Kudos.
levitra 10 mg prezzo levitra without a doctor prescription buy levitra 10mg levitra generic levitra buy levitra 20 mg generic levitra levitra 20mg levitra generic levitra without a doctor prescription
Cialis pills سه شنبه 10 مهر 1397 04:33 ب.ظ

Valuable information. Thank you.
compare prices cialis uk cialis et insomni wow cialis tadalafil 100mg cialis for sale south africa we like it safe cheap cialis cialis preise schweiz we like it cialis price where to buy cialis in ontario cialis generico en mexico cialis wir preise
cialis یکشنبه 8 مهر 1397 10:36 ق.ظ

Wonderful material. Many thanks!
cialis great britain cialis taglich generic cialis at walmart cialis kaufen wo dose size of cialis get cheap cialis costo in farmacia cialis generic cialis soft gels cialis in sconto cialis cipla best buy
canadian pharmacy uk delivery شنبه 31 شهریور 1397 11:58 ب.ظ

With thanks, Plenty of material.

online canadian pharmacy canadian prescriptions online pharmacy times canadian pharmacy viagra canadian online pharmacy canada pharmacies canadian pharmacycanadian pharmacy canadian mail order pharmacies canada drugs pharmacy canada plus
http://cialisbuys.com/ پنجشنبه 29 شهریور 1397 12:41 ق.ظ

You suggested it really well!
buying brand cialis online cialis generico lilly import cialis cialis tablets compare prices cialis uk cialis 5 mg buy cialis 5 mg scheda tecnica cialis canadian drugs viagra cialis levitra buy cialis online
cialisyoues.com سه شنبه 27 شهریور 1397 09:31 ب.ظ

You said it very well.!
acquistare cialis internet achat cialis en itali online prescriptions cialis cialis dose 30mg how much does a cialis cost dosagem ideal cialis prix de cialis we choice cialis uk we recommend cialis best buy cialis coupons printable
cialisbuys.com پنجشنبه 15 شهریور 1397 12:18 ب.ظ

You explained it really well!
canada discount drugs cialis cialis efficacit cialis tablets australia cialis 5 effetti collaterali cost of cialis cvs viagra vs cialis vs levitra buy cialis uk no prescription price cialis best prix cialis once a da preis cialis 20mg schweiz
canadianpharmacyies.com سه شنبه 13 شهریور 1397 08:22 ق.ظ

You actually mentioned this well!
buy viagra sildenafil online pharmacy viagra buy original viagra viagra online canada buy viagra nz cheap viagra tablets get viagra prescription buy viagra online discount how do i get viagra with a prescription buy viagra from canada
Cialis prices دوشنبه 12 شهریور 1397 11:55 ب.ظ

Awesome knowledge. Appreciate it.
cialis tablets australia buy cialis online nz rx cialis para comprar cialis wir preise cialis bula cost of cialis per pill enter site very cheap cialis cost of cialis cvs where to buy cialis in ontario cialis coupons
http://cialisvipsale.com/ یکشنبه 11 شهریور 1397 04:07 ب.ظ

With thanks, I enjoy this.
cialis 5 mg para diabeticos cialis baratos compran uk cialis patent expiration we recommend cialis info tadalafil 20 mg order generic cialis online venta cialis en espaa how to buy cialis online usa 5 mg cialis coupon printable import cialis
viabiovit.com/beste-prijs-apotheek.html سه شنبه 23 مرداد 1397 05:25 ق.ظ

Factor very well applied..
sildenafil pharmacy online viagra pharmacy how can you buy viagra viagra buy online usa viagra super active how to buy viagra without prescription buy generic viagra no prescription viagra online cheap uk cheapest viagra online buy pfizer viagra
http://babecolate.com/buy-cialis-without-rx.html دوشنبه 22 مرداد 1397 09:09 ب.ظ

Regards. A lot of advice!

legalidad de comprar cialis we recommend cheapest cialis cialis preise schweiz callus cialis qualitat cialis 20 mg effectiveness weblink price cialis we choice cialis uk generic low dose cialis we recommend cheapest cialis
Generic cialis دوشنبه 7 خرداد 1397 07:45 ق.ظ

Superb forum posts. Many thanks!
cialis per paypa only best offers 100mg cialis deutschland cialis online cialis for bph ou trouver cialis sur le net buy cialis online legal tadalafil 20mg cialis daily new zealand buy cheap cialis in uk sialis
Viagra 5mg prix سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 02:50 ب.ظ

Thanks a lot. Numerous material.

online pharmacy for viagra buy female viagra uk is buying viagra online legal buy viagra pills where do you buy viagra viagra pill online pharmacy generic viagra where to buy viagra from buying viagra online uk to buy viagra online
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
آخرین مطالب
   
ابزار اینستا گرام
ابزار تلگرام

progress: